Logo Polskiej Izby Handlu

Polska Izba Handlu

Zachowanie różnorodności handlu i usług na rynku wewnętrznym

Novitus.pngalpan.gifEurocash.jpglewiatan_new.jpgcomexmn.jpgjabluszko.jpgsolt_logo_male.jpgredlink.pngblysk.jpgkontigo.pngbrico_kopia.jpgKoliber.jpgpsd.jpgTK_logo_2016.jpgPODWOJNE_PALUSZKI.jpgLeroyMerlin.jpgrabat.jpgmaxel.jpgfrisco.jpgKolporter.pngkzr-ss-spoem.jpgbartnik.jpgdesignum.jpgfaktoriawin.jpgdelikatesy.jpgnomax.jpgabc.jpgGama.jpgdak1.jpgalmares.jpgRYDZ.jpgintermarche_tabela.pngsezam.jpginmedio.jpgspoem-wss-srdmiescie.jpg_Arsenal_EU_logo_male.jpgmkwiech.jpgmaxku.jpggroszek_zolte.jpg_Arsenal_PL_logo_male.jpg

Polska Izba Handlu

zaprasza na konferencję prasową

 

Konsumenci chcą papierosów slim w cienkich opakowaniach – nowa ustawa będzie wprowadzać ich w błąd

 

26.04.2017, godz. 11.00

(czwartek)

 

Warszawa

Centrum Prasowe PAP, ul. Bracka 6/8

 

Polska Izba Handlu zaprezentuje wyniki badań, w których konsumenci (85% palaczy) deklarują, że chcą kupować papierosy w cienkich opakowaniach, bo inne będą wprowadzały ich w błąd. Slimy stanowią 30% udziału sprzedaży papierosów w Polsce. W całym procesie wdrażania dyrektywy tytoniowej na grunt prawa w Polsce nie było mowy o eliminacji opakowań typu slim, stąd też pojawiające się opinie jakoby sprzedaż wyrobów tytoniowych w opakowaniach slim miała być zakazana budzi największy niepokój. Tym bardziej, że oparte są tylko na opinii Komisji Europejskiej, która nie jest stanowiskiem wiążącym.

 

Prosimy o potwierdzenie przybycia:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak pokazują dane CMR, w marcu 2018 r. liczba transakcji zaraportowanych w sklepach małoformatowych do 300 m2 była o 18% wyższa niż w lutym 2018 r., a całkowita wartość sprzedaży zwiększyła się o 23%. Wzrost ten wynikał nie tylko z większej liczby dni (marzec był o 3 dni dłuższy niż luty), ale też ze zwiększonych zakupów związanych z przygotowaniami do Wielkanocy. W ujęciu rok do roku obroty sklepów małego formatu zwiększyły się o niemal 9%, mimo iż liczba transakcji spadła o 7% – mówi Joanna Chilicka z Polskiej Izby Handlu.

Właściciele firm, którzy korzystają z terminali płatniczych powinni być ostrożni, ponieważ coraz popularniejsza staje się metoda oszustwa „na terminal”.

Złodzieje dzwonią do sklepu i podają się za pracowników firmy obsługującej terminale płatnicze. Informują, że np. trzeba przeprowadzić aktualizację oprogramowania i proszą pracownika sklepu o wprowadzenie zmian w urządzeniu. W ten sposób poznają kody zabezpieczające, dzięki którym później kradną pieniądze.

Polska Izba Handlu jest zaniepokojona rozszerzeniem przez Państwową Inspekcję Pracy katalogu podmiotów podlegających zakazowi handlu o centra dystrybucyjne, logistyczne i magazynowe. PIP podpiera się interpretacją zawartą we wspólnym stanowisku z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotyczącym ustawy o zakazie handlu.

Z danych CMR wynika, że w lutym 2018 r. obroty sklepów małoformatowych były o 5,1% niższe niż w styczniu br., a liczba transakcji zmniejszyła się w tym czasie o 6,6%. W porównaniu z lutym 2017 r. odnotowano spadek łącznej liczby paragonów aż o 1,6%, jednak wskutek wzrostu cen wielu kategorii całkowita wartość sprzedaży była o prawie 4,5% wyższa niż rok wcześniej.

Zapraszamy do lektury nowego numeru Biuletynu Polskiej Izby Handlu
Nr 55 (3/2018)

kliknij tutaj

PIH logo n mini

Wspólne stanowisko Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Państwowej Inspekcji Pracy dotyczące ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni.  >>>
 
Informacji ws. zakazu handlu w niedziele udziela Państwowa Inspekcja Pracy - kontakt tutaj>>>
 
 
Treść ustawy>>>

Od 1 do 23 marca w sklepie Społem, w warszawskiej Hali Mirowskiej odbywa się wielkanocna zbiórka żywności Fundacji Polskiego Handlu.

25 maja wchodzą w życie przepisy Rozporządzenia PE i R. Jednolite prawo ochrony danych osobowych będzie obowiązywało we wszystkich Państwach Członkowskich UE. Wymaga to od podmiotów gospodarczych dostosowania swojego działania do zasad i rozwiązań nowych przepisów.

Polska Izba Handlu wraz z Fundacją im. Józefa Wybickiego proponuje dla zrzeszonych podmiotów odbycie cyklu szkoleń w celu zaznajomienia z nowymi przepisami jak i wdrożenia ich w prowadzonej działalności.

Znajdź nas na Twitterze
Biuletyn Polskiej Izby Handlu
Nr 55 (3/2018)
Przekaż 1% na Fundację Polskiego Handlu

POLAGRA FOOD

8-10 maja 2018

Poznań

polagra

Targi PRCH ReDI 2018

6-7 czerwca

Warszawa

banner1redipih

XI Fresh Market

27 września 2018

Ożarów Mazowiecki