Logo Polskiej Izby Handlu

Polska Izba Handlu

Zachowanie różnorodności handlu i usług na rynku wewnętrznym

Od kilku miesięcy światowa, a tym samym i polska gospodarka odczuwa skutki trwającej pandemii. Dynamiczna sytuacja rynkowa i zmieniające się przepisy dają się we znaki praktycznie wszystkim branżom.

Obecna sytuacja sprzyja zmianie podejścia do prowadzenia biznesu, weryfikacji strategii oraz uwzględnienia nowych nawyków zakupowych konsumentów. Jak to zrobić? Odpowiedzią może być e-commerce.

Handel i sprzedaż – nowa rzeczywistość, nowe wyzwania

Pandemia koronawirusa pokazała, że rynek e-commerce szybko urósł w siłę i nadal rozwija się bardzo gwałtownie. Co zrobić, aby odnieść pełen sukces w e-biznesie, który od kilku miesięcy rządzi się nowymi prawami i oparty jest na stale ewoluujących trendach rynkowych? Wrodzona pracowitość, talent kupiecki i zmysł obserwacji niestety już nie wystarczą. Niezwykle ważne, a wręcz niezbędne jest zainwestowanie w profesjonalne narzędzia, które pozwolą: prognozować, analizować i podejmować strategiczne decyzje dotyczące sprzedaży online. Dziś e-commerce to być albo nie być dla niejednej firmy handlowej. Dla wielu z nich jeszcze do niedawna wydawał się strategią, którą być może wybiorą w przyszłości. Dla innych zaś mało znaczącym i zupełnie pobocznym kanałem sprzedażowym. Jednak w obecnej sytuacji gospodarczej sprzedaż online to działanie, które może uchronić wiele małych i średnich przedsiębiorstw przed kryzysem.

E-commerce w praktyce – poznaj biznes online bez tajemnic

Potrzeby całego rynku – dużych korporacji oraz małych i średnich przedsiębiorców - w dziedzinie prowadzenia biznesu online są coraz większe. Dlatego też w odpowiedzi na tak wysoko postawione oczekiwania, została uruchomiona specjalna platforma edukacyjna „Rusz swój e-commerce” - www.ruszecommerce.pl. Jej głównym celem jest pomoc użytkownikom w lepszym poznaniu trzech aspektów związanych z e-commerce:

1.         jak działa e-biznes?

2.         jak łatwo i efektywnie założyć własny e-sklep?

3.         co zrobić, by sprzedaż online przynosiła zyski?

Dzięki platformie użytkownicy dowiedzą się jak sprzedawać więcej i lepiej w internecie, poszerzą swoje kompetencje i przygotują się do stworzenia, wdrożenia i zweryfikowania przyjętej strategii e-commerce.

Firma Sage, przy współpracy ze znanymi ekspertami z dziedziny e-commerce oraz IT, przygotowała cykl darmowych webinariów, artykułów i materiałów, dzięki którym sprzedaż w sieci wreszcie przestanie być wiedzą tajemną.

Rusz swój e-commerce i naucz się zarabiać w sieci

Cała platforma to 3 filary wiedzy, które stanowią: webinaria, artykuły oraz e-book. Bazą platformy są cztery bezpłatne webinaria:

1. „Jak założyć własny sklep internetowy?”

2. „Jak pozyskiwać klientów w sklepie internetowym?”

3. „E-commerce to sztuka integracji.”

4. „Jak wybrać system ERP?”

Webinaria zostały przygotowane we współpracy z najlepszymi ekspertami z branży (m.in. Ekomersiak.pl, BaseLinker). Dzięki nim uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę i poznają wskazówki, jak efektywnie założyć oraz prowadzić e-biznes.

Uzupełnienie cyklu webinariów stanowią 3 eksperckie artykuły z zakresu e-commerce. To w nich eksperci odpowiadają na pytania związane z prowadzaniem e-biznesu:

1. „Jak zbudować strategię sprzedaży online, jeżeli Twoja firma jeszcze tego nie robiła?”

2. „Sprzedaż online: dlaczego zwyczajny e-sklep już nie wystarczy?”

3. „Automatyzacja sklepu internetowego to nie tylko marketing automation.”

Dodatkowym, i bardzo praktycznym materiałem, jest darmowy e-book „Jak wybrać system ERP - to rzetelne źródło wiedzy w pigułce na temat najważniejszych funkcjonalności systemów do planowania zasobów.

Sytuacja na rynku jest dynamiczna i stale się zmienia, ale to od Ciebie zależy, czy Twoja firma przetrwa. Choć zainwestowanie w e-commerce może wydawać się trudnym i wymagającym przedsięwzięciem, to obecnie może okazać się bardzo opłacalnym krokiem. Dlatego, jeśli wciąż zastanawiasz się, czy i jak przenieść swój biznes do internetu, zapraszamy do odwiedzenia platformy edukacyjnej: https://ruszecommerce.pl/.

Ty też możesz ruszyć swój e-commerce razem z Sage!

Znajdź nas na Twitterze

logo franczyza kodeks

bryt napis

Targi Polagra

26-28 września 2022

Poznań

Polagra 400x300

Kampania Ministerstwa Finansów

Poradnik Podatnika grafika

Kampania Ministerstwa Rolnictwa: Produkt Polski

Produkt Polski logo

Kampania Ministerstwa Finansów: Bezpieczna transakcja

BT

Bezpieczeństwo - kupuję to!

kupujebezpiecznie pion 2